ir
rss
calendar دوشنبه، 3 اردیبهشت ماه 1403
پارس نماد داده ها، خبرگزاری مناقصات و مزایدات کشور
خبرگزاری مناقصات و مزایدات کل کشور
پایگاه خبری پارس نماد داده ها
آمار مناقصات و مزایدات

مـناقصات امروز :

0
مـناقصات دیروز :3,828

مـزایدات امـروز :

0
مـزایدات دیروز :1,764
استعلام امروز : 0
استعلام دیروز : 2,794
بازدید کل :44,292

هوشیارانه سوال کنید 94.5.8-pdf

هوشیارانه سوال کنید 94.5.8-pdf

هوشیارانه سوال کنید
با تمرین این قانون می توانید موفق شوید، محبوب باشید، با پایبندی به اصول مسیر ترقی را طی کنید و به شکلی اثرگذار مفید واقع شوید.
یکی از آسان ترین راه های پیشرفت این است که خود را به سوال کردن عادت دهید، می پرسید چه سوالاتی؟
خوب واضح است، بستگی به موقعیت دارد. مثلا وقتی به سخنان کسی گوش می دهید می توانید بگویید سخنرانی شما واقعا مرا تحت تاثیر قرار داد چطور توانستید در طول سخنرانی آرامش خود را حفظ کنید ؟ در واقع با این سوال هم توجه و هم دقت خود را نسبت به او نشان داده اید و هم به رمز موفقیت او دست یافته اید.
سوال کردن نشانه علاقه شما به موضوع و هوش سرشار شماست. به طور مثال اگر مدیری را می بینید که در کارش موفق است با تحسین کردن از شیوه مدیریتی اش از او بپرسید چرا و چگونه این روش مدیریتی را انجام می دهید ؟
افراد نادان هرگز سوال نمی کنند زیرا تصور می کنند با سوال کردن مردم به نادانی شان پی می برند. آدم های تنبل و بی حوصله هم سوال نمی کنند . آدم های عصبی و پرخاشگر هم سوال نمی کنند آنها فقط می خواهند چیری گفته باشند. مثلا می گویند : من اصلا با این نظریه موافق نیستم این نظریه کارایی ندارد و جواب نمی دهد.
اما یک بازیگر خوب قوانین کار به طور هدفمند سوال می کند و از جوابی که می شنود درس می گیرد . مثلا می پرسد : شیوه مدیریتی شما متفاوت از دیگران است . آیا می توانم از تجریات شما استفاده کنم ؟ چگونه می توان سرعت روند پیشرفت را افزایش داد ؟ چگونه می توان با افزایش پرسنل و سرعت کار بازدهی را چند برابر کرد ؟
شاید بهتر است قبل از سوال کردن از دیگران از خودمان بپرسیم که چگونه می توان زندگی بهتری ساخت.
یک مدیر موفق را در نظر بگیرید، او هیچ ادعایی ندارد و تنها با پایبندی به اصول اخلاقی و کاری زندگی می کند.
او به کارمندانش آزادی انتخاب می دهد و کسی را مجور به کار نمی کند، او مسیر و راه را نشان می دهد.
پرسیدن خوب است به شرطی که به معنای دخالت یا کنجکاوی در زندگی خصوصی دیگران نباشد. پرسش شما باید از روی صداقت و ادب مطرح شود و مغرضانه نباشند.
یادتان باشد همیشه خوبی هایی در افراد به ظاهر بد وجود دارد که شما بتوانید درباره آن سوال کنید. یک سوال بجا و آن هم با لحنی دوستانه می تواند یخ روابط را ذوب کند، سر حرف را باز کند و آغاز یک دوستی باشد.
کلام آخر :
خوبی های دیگران را ببیند، درباه آنها سوال کنید، یاد بگیرید، تغییر کنید و با دوستان و همکارانتان صمیمی تر شوید.

برای تبلیغ به صورت رایگان ، کسب و کار خودتان را در اینجا معرفی کنید
کد امنیتی