ir
rss
calendar دوشنبه، 3 اردیبهشت ماه 1403
پارس نماد داده ها، خبرگزاری مناقصات و مزایدات کشور
خبرگزاری مناقصات و مزایدات کل کشور
پایگاه خبری پارس نماد داده ها
آمار مناقصات و مزایدات

مـناقصات امروز :

0
مـناقصات دیروز :3,828

مـزایدات امـروز :

0
مـزایدات دیروز :1,764
استعلام امروز : 0
استعلام دیروز : 2,794
بازدید کل :36,429

کلمات متشکرم و خواهش می کنم را وارد فرهنگ لغت خود کنید 94.5.15-pdf

کلمات متشکرم و خواهش می کنم را وارد فرهنگ لغت خود کنید 94.5.15-pdf

کلمات متشکرم و خواهش می کنم را وارد فرهنگ لغت خود کنید
واژگان، بار معنایی متفاوت و گوناگونی دارند . هر کله ای که به زبان می آوریم مانند یک رسانا عمل می کنند که دارای بار مثبت یا منفی می باشد. با علم به این موضوع نیازی به تکرار این مطلب نیست که لازم است قبل از گفتن هر کلامی به دقت فکر کنیم.
دو واژه (متشکرم) و (خواهش می کنم) بار مثبت فراوانی دارند که البته بعضی از افراد قدرت تاثیرگذاری آنها را نمی شناسند به همین دلیل به بهانه ای مختلف از گفتن آن طفره می روند مثلا می گویند ببخشید آنقدر سرم شلوغ بود که یادم رفت تشکر کنم یا بعضی از افراد فرموشکار هستند که، در گفتن آن کوتاهی می کنند. بعضی ها هم معتقدند که دلیلی ندارد برای هر کاری تشکر کردن را فراموش کنیم.
قدردانی و سپاسگزاری یک فرهنگ و یک امر اخلاقی است که از همان دوران طفولیت و تربیت فرد در وجود او نهادینه می شود.
مهم نیست که همکارتان چند بار در روز، نامه های دبیرخانه را روی میز شما می گذارد هر بار که نامه ها را تحویل میگیرید تشکر کنید. مهم نیست که چند بار روی میزتان گذاشته می شود برای هر بار، تشکر کنید تا خستگی از تن دیگران بگیرید. مهم نیست که تقاضاهای تکراری دارید. برای هر بار از لفظ خواهش می کنم استفاده کنید.
زمانی با مدیری کار می کردم که سخت کار می شود و از کارمندانش نیز کار زیاد و سخت می خواست. او حتی در بعضی از روزهای تعطیل کار می کرد و گاهی همکاران را با کارهای اداری به خانه هایشان می فرستاد. در واقع از هر مدیری بیشتر و سخت تر کار می کرد ما هم با او همکاری می کردیم شاید تعجب کنید اما مدیر ما انسان فرهیخته ای بود که با رفتار و ادب خود ما را تشویق می کرد. او همیشه از ما به خاطر تلاشمان، تشکر و هر بار کاری داشت محترمانه و مودبانه از ما خواهش می کرد. بله او مدیر موفقی بود. او و کارمندانش راضی و شاد بودند و علت آن چیزی نبود جز یک عادت ساده و مودبانه عادتی از سر اجبار و تظاهر نبود او همیشه خالصانه تشکر و مودبانه تقاضا می کرد.
اگر کسی از کار شما تعریف کرد خجالت نکشید و لکنت زبان نگیرید بلکه بگویید متشکرم. هرگز با چاپلوسی و چرب زبانی کسی را راضی به انجام کاری نکنید بلکه خیلی راحت بگویید می تونم ازتون خواهش کنم این کار و انجام بدین.
کلام آخر:
با دیگران با ادب و احترام رفتار کنید و از واژگان با بار مثبت زیاد استفاده کنید.

برای تبلیغ به صورت رایگان ، کسب و کار خودتان را در اینجا معرفی کنید
کد امنیتی