ir
rss
calendar شنبه، 25 فروردین ماه 1403
پارس نماد داده ها، خبرگزاری مناقصات و مزایدات کشور
خبرگزاری مناقصات و مزایدات کل کشور
پایگاه خبری پارس نماد داده ها
آمار مناقصات و مزایدات

مـناقصات امروز :

0
مـناقصات دیروز :0

مـزایدات امـروز :

0
مـزایدات دیروز :0
استعلام امروز : 0
استعلام دیروز : 0
بازدید کل :2,691

فرصت دوباره (2) 95.3.13-pdf

فرصت دوباره (2) 95.3.13-pdf

فرصت دوباره (2)
اگر دانش نوعی قدرت است پس چرا بسیاری از افراد تحصیل کرده و آگاه در دنیای امروزی هیچ قدرتی ندارند؟ چرا میلیونها نفر از مردم به یک فرصت دوباره نیازمندند تا دوباره رشد کنند؟
پاسخ : اگر چه در قسمت قبل اعلام کردیم که دانش قدرت به حساب می آید، اما دانشی که به کار گرفته نشود حاصلی جز شکست و درماندگی نخواهد داشت.
از میان تمام ثروتمندان از هر دسته و از هر گروهی، تنها افرادی که با خرید و فروش املاک و مستغلات سرمایه خود را وارد گردشهای پولی و مالی و یا به عبارتی سرمایه گذاری میکنند میتوانند پولدارتر و ثروتمندتر شوند چون در کنار ارزش و اعتبار بالایی که به دست می آورند، میتوانند در زمان دلخواه خود از سود حاصل از سرمایه های خود بهره ببرند و حتی در بدترین شرایط به اصل سرمایه خود دست پیدا کنند.
سوال: آیا چون آگاهی افراد از مسایل پولی و مالی پایین است ، می توان علت به سرقت رفتن سرمایه های آنها را عدم آگاهی آنها دانست؟
پاسخ: بله، واقعیت نیز همین است اگر کسی با علمی آشنا نباشد هرگز نمی تواند در آن زمینه به پیشرفت برسد خبر خوب این است که هر یک از ما هر زمان که راغب باشیم می توانیم اطلاعات خود را در هر زمینه ای به روزرسانی کنیم.
سوال: چرا روزانه میلیون ها نفر از افراد تحصیل کرده و آگاه از مسایل مالی و پول و سرمایه خود را از دست می دهند؟ آیا آنها با وجود اطلاعات بالا باز هم برده پول خود هستند؟ آیا چنین چیزی حقیقت دارد؟
پاسخ: بله ، آنچه که همه ما در هر شرایط و جایگاه بدان نیاز داریم آموزش است. در حقیقت مهم ترین و کلیدی ترین مسئله در دنیای اقتصاد آگاهی و آموزش های به موقع است.
سوال برای افراد بالا چه اتفاقی می افتد؟
پاسخ: آنچه همه مردم حتی افراد تحصیل کرده و آگاه در دنیای امروزی بدان نیاز دارند آموزش و آگاهی است. البته آن دسته از آموزشهایی که کاملا مناسب و دقیق بوده باشند و بتوانند به ما قدرت انجام کاری را بدهند نه این که ما را دچار گیجی و توهم کنند.
من به مسئولیت پذیری اعتقاد شدیدی دارم و فکر می کنم که هر کس مسئول اعمال تغییرات در زندگی خود است. برای این کار ابتدا باید خودمان را تغییر دهیم. اگر کسی قدرت تغییر خود را داشته باشد اعمال چند نوع تغییر در متن زندگی چندان کار دشواری نخواهد بود. آن چیزی که در حال حاضر می بایست آن را تغییر دهیم دیدگاه هایمان نسبت به آموزش ها و انواع آن هاست.
سوال: آینده را چگونه ارزیابی می کنید؟
پاسخ برای ارزیابی آینده باید اتفاقات گذشته را زیر و رو کرد. افرادی که از گذشته خود چیزی یاد نمی گیرند محکوم به تکرار آن هستند و آنها بزرگترین بازندگان تاریخند.

 

برای تبلیغ به صورت رایگان ، کسب و کار خودتان را در اینجا معرفی کنید
کد امنیتی