ir
rss
calendar شنبه، 25 فروردین ماه 1403
پارس نماد داده ها، خبرگزاری مناقصات و مزایدات کشور
خبرگزاری مناقصات و مزایدات کل کشور
پایگاه خبری پارس نماد داده ها
آمار مناقصات و مزایدات

مـناقصات امروز :

0
مـناقصات دیروز :0

مـزایدات امـروز :

0
مـزایدات دیروز :0
استعلام امروز : 0
استعلام دیروز : 0
بازدید کل :2,691

از استرس به موفقیت (1) 95.2.11-pdf

از استرس به موفقیت (1) 95.2.11-pdf

از استرس به موفقیت (۱)
هدف هایتان را بنویسید
برای موفقیت در رسیدن به هدف یا خواسته کوتاه مدت یا بلند مدت باید بر نتیجه نهایی تمرکز داشته باشیم و نظم و انضباط لحظه به لحظه، روز به روز و ماه به ماه را بکار گیریم تمرکز بر هدف یا خواسته دراز مدت میتواند شور و اشتیاق و انرژی لازم برای کارها فراهم کند.
برای نمونه دونده ای که هدفش طی مسافت ۱ کیلومتری است. زمانی که به علامت ۱ کیلومتری میرسد به احتمال خسته خواهد شد ولی اگر همین دونده مسافت ۵ کیلومتری را در نظر بگیرد شاید به هنگام گذر از مسافت ۱ کیلومتری عرقی بر بدنش نباشد. عواملی که شما را از اهدافتان دور می کند، کنار بگذارید.
گاه تصور دستیابی به یک هدف دشوار می نماید به ویژه اگر آن هدف عظیم و پر اهمیت باشد تنها به دلیل تصور سختی زیاد شما را از هدف دور میکند کار سودمندتر این است که با تقسیم هدفتان به بخشهای کوچکتر موانع را از سر راهتان بردارید.
برای نمونه آیا میتوان یک فیل را خورد؟ بله با قطعه قطعه کردن یک فیل می توان همه آن را خورد.
برای فعالیت هایتان باید حتما اولویت تعیین کنید.
اولویت دادن یعنی برنامه ریزی و برنامه ریزی یعنی تبدیل استرس به موفقیت
آدم های موفق زندگیشان را برنامه ریزی و اولویتهای آن را تعیین می کنند. همان هایی که فکرشان را بر اولویت دادن متمرکز میکنند. تصمیم گیری برای این که چه چیزهایی در زندگی و در فعالیتهای روزانه تان بالاترین اهمیت ها را دارد یکی از خردمندانه ترین کارهایی است که باید انجام دهید کسانی که زندگی را بدون تعیین اولویتهایش می گذرانند هر روز با این احساس روبه رو هستند که برای انجام کارهایشان وقت کم می آورند.
این در حالیست که کارهای مهم و ضروری را هم به انجام نرسانده اند.
برعکس آنانی که کارهایشان اولویت بندی میکنند و کارهای مهم و ضروری را انجام می دهند پر استرس و آشفتگی روزانه غلبه می کنند.
    انجام کارهایی که در بالاترین اولویت قرار دارند را به صورت یک عادت در آورید.
    نوشتن آنها در هر روز نخستین گام است.
    نوشته خود را در جایی بگذارید که در معرض دید خود باشد.

موفقیت تان را مجسم کنید
یک بار بیل کازبی (نویسنده و هنرپیشه آمریکایی) گفت: به آنچه می بینید دست می یابید. زندگی ما بر پایه تصویرهایمان و رویاهایمان رقم می خورد ، روشن نبودن تصویرها و رویاها و یا وجود تجسمات ميهم استرس می آفریند ولی تجسم واضح به نظم و موفقیت منتهی می شود.
ذهن ما جدی ترین فعالیت خود را زمانی انجام میدهد که تصویری مشخص و برنامه ریزی شده داشته باشد. وجود و زندگیتان، تصویرهایتان و رویاهایتان را دنبال می کند و داشتن یک زندگی موفقیت آمیز یعنی تجسم روشن آن بر جزئیات رویاهایتان تمرکز کنید هر چه این جزئیات مشخص تر باشد انجام عملی شان آسان تر خواهد بود.
زندگی ما بازتابی از گفتگو با خودمان است. آنچه پیوسته به خودمان می گوییم همان چیزی است که واقعیت میپذیرد. اگر بگویید فراموش کار هستید خودتان را با این کار به فراموش کاری در می افکنید اگر بخود بگویید عاقل و سالم هستید به همان سو متمایل می شوید. خداوند به کلام آفرینندگی بخشیده است.
نفس عمیق و ورزشهای کششی را تمرین کنید.
هر زمانی که فرد میتلا به استرس و اضطراب میشود نفسها کوتاه و میزان دریافت اکسیژن در بدن کم میشود و سطح انرژی پایین می آید افزایش میزان دریافت اکسیژن از طریق تنفسهای عمیق شکمی هم میزان استرس را کم میکند و هم میزان انرژی را افزایش می دهد.
استرسهایی که به شکل انقباض در بدن خود را نشان میدهند یا کشش حالت انبساط پیدا میکنند و استرس ها رها میشود از این جهت ورزشهای کششی اهمیتی بیش از ورزش های دیگر دارد.
یوگا به علت داشتن تمرینهای کششی متنوع و انواع تنفسهای عمیق شکمی، بسیار کمک کننده است.

 

برای تبلیغ به صورت رایگان ، کسب و کار خودتان را در اینجا معرفی کنید
کد امنیتی