ir
rss
calendar دوشنبه، 3 اردیبهشت ماه 1403
پارس نماد داده ها، خبرگزاری مناقصات و مزایدات کشور
خبرگزاری مناقصات و مزایدات کل کشور
پایگاه خبری پارس نماد داده ها
آمار مناقصات و مزایدات

مـناقصات امروز :

0
مـناقصات دیروز :3,828

مـزایدات امـروز :

0
مـزایدات دیروز :1,764
استعلام امروز : 0
استعلام دیروز : 2,794
بازدید کل :36,429

موقعیت را تحلیل کنید و جستجو کنید تا بفهمید 94.11.24-pdf

موقعیت را تحلیل کنید و جستجو کنید تا بفهمید 94.11.24-pdf

موقعیت را تحلیل کنید
تحلیل دقیق شرایط راهی برای تحت کنترل در آوردن موقعیت های منفی است. این کار را با پرسیدن سوال میتوانید انجام دهید وقتی سوال می پرسید و تلاش می کنید وضعیت یا تغییرات رخ داده را درک کنید غیر ممکن است که احساس ناراحتی و عصبانیت کنید یا از کنترل خارج شوید با پرسیدن چهار سوال میتوانید هر وضعیتی را تحت کنترل خود بگیرید
1- دقیقا چه اتفاقی افتاد؟ در این مرحله صبور باشید. بکوشید دقیق باشید. از حالت تهاجمی و ملامت دیگران برای اتفاق پیش آمده خودداری کنید. در عوض بر شفافیت سازی و فهم وضعیت تمرکز کنید. سعی کنید خونسرد باشید و احساساتی نشوید.
2- چطور اتفاق افتاد؟ تصور کنید برای فرد دیگری میخواهید اطلاعات کسب کنید. دقت مدارک برای شما مهمتر هستند تا اتهاماتی که زده میشود. سوالات پی گیرانه بپرسید تا به طور کامل متوجه جزئیات شوید.
3- چه کاری میتوان انجام داد؟ با تمرکز بر آینده کنترل افکارتان را در دست بگیرید به جای تمرکز بر اتفاق پیش آمده که غیر قابل تغییر است سعی کنید به فکر راهکاری مناسب باشید این کار دیدگاه شما را مثبت تر میکند و بر احساسات خود و شرایط تسلط می یابید.
4- هم اکنون چه کارهایی میتوانیم انجام دهیم؟ به جای نگرانی ، افسوس و پشیمانی به انجام هر کاری که به حل مسئله و تغییر وضعیت کمک می کند مشغول شوید.  
جستجو کنید تا بفهمید
از اشتباه رایج اشتباه گرفتن رابطه همبستگی با علت و معلولی بپرهیزید، این که تصور کنید اگر دو اتفاق با هم رخ دادند حتما یکی از اتفاقها باعث ایجاد اتفاق دیگر شده است. این تفکر اشتباه باعث نتیجه گیری سریع میشود که معمولا غلط از آب در می آید. در بسیاری موارد ، دو اتفاق هم زمان صرفا تصادفی هستند و هیچ کدام از اتفاقها ربطی به یکدیگر ندارند. کلید تجزیه و تحلیل هر وضعیت و آرام و تحت کنترل نگه داشتن خود این است که به پرسیدن سوالات و جمع آوری اطلاعات ادامه دهید. گاهی آنچه که مشکل یا مانع بزرگی به نظر می رسد در نهایت به دشواری که شما فکر میکردید نیستند. معمولا آنچه که ابتدا مشکل به نظر میرسد فرصتی برای ایجاد تغییر است که معمولا موهبتی پنهان است. رو در رو شدن با مشکل به جای وانمود کردن که هیچ مشکلی نیست، نشانه های مردمان موثر است. افرادی که به فراز و نشیبهای اجتناب ناپذیر زندگی و کارشان واکنشی مثبت و سازنده نشان می دهند در هر سازمان بیشترین احترام را دارند.

 

برای تبلیغ به صورت رایگان ، کسب و کار خودتان را در اینجا معرفی کنید
کد امنیتی