ir
rss
calendar پنج شنبه، 10 خرداد ماه 1403
پارس نماد داده ها، خبرگزاری مناقصات و مزایدات کشور
خبرگزاری مناقصات و مزایدات کل کشور
پایگاه خبری پارس نماد داده ها
آمار مناقصات و مزایدات

مـناقصات امروز :

2,003
مـناقصات دیروز :4,186

مـزایدات امـروز :

1,150
مـزایدات دیروز :2,149
استعلام امروز : 1,436
استعلام دیروز : 3,166
بازدید کل :614,150

فیلم راهنمایی نحوه اعتبارسنجی اسناد پیشنهاد - دستگاه های مناقصه گزار

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت با هدف افزایش کارایی، شفافیت و سلامت معاملات دولتی طراحی و راه اندازی شده و در حال توسعه و تکمیل می باشد. این سامانه با امضای الکترونیکی معتبر و رعایت مقررات مربوطه امکان انجام تمامی معاملات دولتی را به صورت الکترونیکی فراهم می نماید. در این راستا قابلیت جدیدی در سامانه فراهم شده است که امکان امضای الکترونیکی اسناد پیشنهاد را برای بخش خصوصی فراهم می سازد. با استناد به مفاد قانونی مرتبط، با استفاده از قابلیت جدید فراهم شده و امضای الکترونیکی اسناد پیشنهاد توسط صاحبان امضای مجاز و مهر شرکت، نسخه الکترونیکی اسناد ارسالی معتبر و مکفی بوده و مبانی قانونی لازم برای حذف فرآیند ارسال نسخه فیزیکی اسناد فراهم می باشد. صحت سنجی امضای الکترونیکی اسنادی که مناقصه گر در آن از طریق سامانه بارگزاری و ارسال نموده اند با استفاده از یک نرم افزار و تحت عنوان برنامه امضای دیجیتال فراهم شده است. دستگاه های اجرایی مناقصه گزار به دو منظور از این برنامه استفاده می نمایند:

1- اطمینان از صحت امضاهای دیجیتالی مناقصه گران

2- امضای دیجیتال مستندات مربوط به مناقصه ها (مانند اسناد پیش از فراخوان) نصب و به کارگیری نرم افزار (امضای دیجیتال) توسط دستگاه های اجرائی مناقصه گزار پیش نیاز به کارگیری این نرم افزار نسخه NETFramework4 به بالا می باشد.

دریافت و نصب (برنام امضای دیجیتال) از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی دولت به کارگیری برنامه جهت بررسی و احراز امضای اسناد پاکت های پیشنهاد (ب و ج) در زمان بازگشایی پاکت های ب و ج به منظور احراز و تصدیق امضای اسناد مراحل زیر به ترتیب انجام می شوند:

1- پس از نصب و اجرای برنامه، فایل های دانلود شده پاکت های ب و ج انتخاب شده و پس از کلیک راست، از منوی نمایش داده شده گزینه، sign/verify انتخاب گردد.

2- سربرگ «بررسی امضاء» را انتخاب کنید.

3- امضاهای درج شده در اسناد، با نمایش پیغام های مناسب، بررسی و احراز می شود.

استفاده از برنامه امضای دیجیتال به منظور امضای اسناد مناقصه: دستگاه های اجرایی همچنین می توانند از این برنامه، برای امضای دیجیتال اسناد مناقصه (از جمله اسناد پیش از فراخوان) با رعایت نکات زیر استفاده نمایند:

1- اسناد نهایی شده مناقصه، با فرمت قابل ویرایش word آماده شوند.

2- برای نمایش امضاهای دیجیتال نیاز به فضای کافی در انتهای آخرین صفحه فایل می باشد. به این منظور محتوای فایل به گونه ای تنظیم شود که در قسمت انتهای آخرین صفحه، حداقل به اندازه 7 الی 10 سانتی متر فضای خالی (بدون هیچ گونه متن، تصویر و ...) وجود داشته باشد. توجه شود که صفحه آخر فایل به هیچ عنوان نباید خالی و سفید باشد. کاربر می بایست پیش از ثبت فراخوان، برنامه امضای دیجیتال را نصب کرده و اسناد نهایی را جهت بارگذاری در سامانه به ترتیب مراحل زیر امضای الکترونیکی نماید : 1- فایل مورد نظر را انتخاب و بر روی آن کلیک راست کرده و از منوی نمایش داده شده گزینه sign را انتخاب نمایید. 2- سربرگ «امضای دیجیتال» را انتخاب کنید. 3- دکمه «امضا» را انتخاب کنید. در زمان امضا، برای تایید اعتبار گواهی، اتصال به اینترنت الزامی می باشد. امضاهای درج شده ، مطابق شکل زیر در قسمت انتهایی آخرین صفحه فایل، نمایش داده می شود. بارگذاری اسناد امضاء شده، در سامانه پس از آماده شدن اسناد مناقصه مسئول ثبت فراخوان، از طریق کارتابل فراخوان های در دست اقدام مستنداتی را که با فرمت قابل ویرایش تهیه کرده و با نرم افزار امضای دیجیتال امضا نموده است در فرم ثبت فراخوان در سامانه بارگذاری می نماید.