ir
rss
calendar یکشنبه، 27 خرداد ماه 1403
پارس نماد داده ها، خبرگزاری مناقصات و مزایدات کشور
خبرگزاری مناقصات و مزایدات کل کشور
پایگاه خبری پارس نماد داده ها
آمار مناقصات و مزایدات

مـناقصات امروز :

900
مـناقصات دیروز :4,342

مـزایدات امـروز :

622
مـزایدات دیروز :2,967
استعلام امروز : 324
استعلام دیروز : 3,273
بازدید کل :91,059

فیلم آموزشی نحوه امضای الکترونیکی اسناد پیشنهاد - مناقصه گران در ستاد

فراهم شدن امکان امضای الکترونیکی اسناد و حذف اسناد فیزیکی

با توجه به فرآیند برگزاری معاملات بصورت کاملا الکترونیکی از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی دولت و به منظور عدم نیاز مناقصه گران به تهیه نسخه چاپی امضای گرم، اسکن و بارگزاری اسناد پیشنهادی امکان استفاده از یک نرم افزار تحت عنوان برنامه امضای دیجیتال در ستاد فراهم شده است . این برنامه امکان تایید و امضای دیجیتال فایل پاکت های پیشنهادی مناقصه گران که با فرمت پی دی اف تهیه شده و آماده ارسال به دستگاه اجرایی مناقصه گزار می باشد را فراهم می سازد. اسناد پیشنهادی ارسال شده که با امضای دیجیتال تایید شده اند معتبر و مکفی می باشند. مناقصه گران جهت امضای دیجیتال پاکت های خود پیش از ارسال آنها به دستگاه اجرائی مناقصه گزار، می بایست سه مرحله زیر را به ترتیب انجام دهند:

1- اخذ گواهی امضای الکترونیکی برای کلیه صاحبان امضا

2- به کارگیری نرم افزار امضای دیجیتال

3- ارسال پاکت های پیشنهادی امضا شده به دستگاه های اجرائی مناقصه گزار، از طریق سامانه

 

گام اول:اخذ گواهی امضای الکترونیکی

برای کلیه صاحبان امضا مناقصه گران حقوقی می بایست، برای کلیه صاحبان امضا، گواهی امضای الکترونیکی دریافت نمایند. شرکت های حقوقی علاوه بر گواهی امضای مهر سازمانی شرکت، می بایست برای کلیه صاحبان مجاز (مدیرعامل، قائم مقام مدیرعامل و ...) نیز امضای الکترونیکی دریافت نمایند. مراجعه به آدرس اینترنتی www.gica.ir در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر از جزئیات می توانید مستندات راهنمای ثبت نام غیرحضوری گواهی الکترونیکی را دریافت و مطالعه نمایید.

با کلیک بر روی منوی ثبت نام غیر حضوری گواهی الکترونیکی اطلاعات لازم در فرم مربوطه را تکمیل نمایید. پس از درج اطلاعات هویتی و ثبت نام در پرتال درخواست گواهی الکترونیکی با توجه به نوع گواهی حقیقی مهر سازمانی را ثبت نمایید. نام کاربری و کلمه عبور خود را درج کرده و سپس گزینه ورود متقاضیان امضای الکترونیکی را انتخاب نمایید. گزینه ثبت درخواست گواهی الکترونیکی را انتخاب نمایید. در صفحه ای که نمایش داده می شود نوع گواهی و محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس اطلاعات فرم را تکمیل نمایید. پس از تکمیل اطلاعات درخواستی در سایت کد رهگیری را دریافت نمایید.

پس از دریافت کد رهگیری جهت صدور گواهی به یکی از دفاتر ثبت نام معرفی شده در سامانه مراجعه نمایید.

لیست مراکزی که اقدام به فروش سخت افزار توکن می نمایند، از منوی پشتیبانی و بخش سوالات متداول در سایت www.gica.ir قابل دسترسی می باشد.

گام دوم:به کارگیری نرم افزار (امضای دیجیتال)

1- اسناد نهایی شده برای پاکت های فنی و مالی (پاکت ب و پاکت ج) با فرمت PDF و با رعایت نکته مهم زیر آماده شوند. برای نمایش امضاهای دیجیتال صاحبان مجاز حسب مورد، نیاز به فضای کافی در انتهای آخرین صفحه فایل می باشد. به این منظور لازم است محتوای فایل به گونه ای تنظیم شود که در قسمت انتهای آخرین صفحه، حداقل به اندازه 7 تا 10 سانتی متر فضای خالی (بدون هیچ گونه متن، تصویر و ...) وجود داشته باشد. توجه شود که صفحه آخر فایل به هیچ عنوان نباید کاملا خالی و سفید باشد.

2- پیش نیاز به کارگیری این نرم افزار نسخه NETFramework4 به بالا می باشد.

3- دریافت و نصب (برنام امضای دیجیتال) از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی دولت فایل نهایی پاکت های پیشنهادی را جهت بارگذاری در سامانه، با استفاده از نرم افزار نصب شده و به ترتیب مراحل زیر امضای الکترونیکی نمایید : 1- توکن های حاوی گواهی امضای الکترونیکی مهر سازمانی و گواهی امضای کلیه صاحبان امضا، به سیستم متصل شود. 2- فایل PDF مورد نظر را انتخاب و بر روی آن کلیک راست کرده و از منوی نمایش داده شده گزینه sign را انتخاب نمایید. 3- سربرگ «امضای دیجیتال» را انتخاب کنید. 4- دکمه «امضا» را انتخاب کنید. در زمان امضا، برای تایید اعتبار گواهی، اتصال به اینترنت الزامی می باشد. امضاهای درج شده ، مطابق شکل زیر در قسمت انتهایی آخرین صفحه فایل PDF ، نمایش داده می شود. گام سوم ارسال پاکت های پیشنهادی امضا شده به دستگاه اجرائی مناقصه گزار از طریق سامانه مناقصه گر پس از امضای الکترونیکی فایل های نهایی پاکت های پیشنهادی با فرمت PDF از طریق کارتابل فراخوان های من، فایل های امضا شده را برای دستگاه اجرائی مناقصه گزار ارسال می نماید.