ir
rss
calendar یکشنبه، 27 خرداد ماه 1403
پارس نماد داده ها، خبرگزاری مناقصات و مزایدات کشور
خبرگزاری مناقصات و مزایدات کل کشور
پایگاه خبری پارس نماد داده ها
آمار مناقصات و مزایدات

مـناقصات امروز :

900
مـناقصات دیروز :4,342

مـزایدات امـروز :

622
مـزایدات دیروز :2,967
استعلام امروز : 324
استعلام دیروز : 3,273
بازدید کل :91,059

فیلم راهنمایی نحوه دریافت اسناد بعد از بازگشایی پاکت ها - دستگاه های نظارتی

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت به استناد ماده 9 برنامه پنج ساله ششم توسعه کشور و ماده 50 قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور و با هدف افزایش کارایی، شفافیت و سلامت معاملات دولتی طراحی و راه اندازی شده و در حال توسعه و تکمیل می باشد. این سامانه می بایست امکان انجام تمامی معاملات دولتی را با استفاده از امضای الکترونیکی معتبر و رعایت مقررات مربوطبه به صورت الکترونیکی فراهم می نماید. در این راستا قابلیت جدیدی در سامانه فراهم شده است که امکان امضای الکترونیکی اسناد پیشنهاد ، پاکت ها ب و ج را برای بخش خصوصی فراهم می سازد. با رعایت مفاد قانونی تجارت الکترونیکی، نسخه اسناد الکترونیکی، اسناد مذکور معتبر و مکفی بوده و مبانی قانونی لازم برای حذف فرآیند ارسال نسخه فیزیکی اسناد فراهم می باشد. از آنجا که این اسناد پس از انجام معاملات، بعضا، مورد استفاده دستگاه های نظارتی قرار می گیرد، در این فیلم ابتدا نحوه دسترسی این دسته از کاربران به پاکتهای پیشنهادی مناقصه گران بیان شده و سپس در راستای پوشش نیازمندی دستگاه های نظارتی به بررسی و تصدیق اسناد امضا شده توسط مناقصه گران، نحوه استفاده از «برنامه امضای دیجیتال » نمایش داده می شود.

نحوه دسترسی به آرشیو اسناد الکترونیکی (پاکت های پیشنهادی مناقصه گران) کاربران دستگاه های نظارتی که در سامانه گزارشات مدیریتی دارای دسترسی هستند به کلیه پاکت های پیشنهادی بازگشایی شده مناقصه گران نیز دسترسی دارند.

ابتدا وارد سامانه گزارشات مدیریتی شوید و شناسه کاربری و کلمه عبور خود را وارد نمایید. سپس وارد بخش گزارشات مناقصه شوید. پس از جستجو و یافتن مناقصه مورد نظر بر روی علامت مربوطه در ستون مشاهده آمارمناقصه گران کلیک نمایید در اینجا لیست مناقصه گران به همراه پاکت های بازگشایی شده قابل مشاهده می باشد. پاکت مورد نظر خود را انتخاب و فایل مربوطه را مشاهده کرده و در صورت لزوم ذخیره و چاپ نمایید. مراحل دریافت و نصب برنامه «امضای دیجیتال» از آنجا که اسناد موجود در پاکت های (ب و ج ) از طریق برنامه امضای دیجیتال امضاء شده اند به منظور احراز، مشاهده و بررسی امضاهای صاحبان مجاز، ذیل محتویات پاکت های پیشنهادی، برنامه مذکور به ترتیب مراحل زیر نصب گردد:

  • 1-پیش نیاز به کارگیری این نرم افزار نسخه NETFramework4 به بالا می باشد. به کارگیری برنامه (امضای دیجیتال) جهت بررسی و احراز امضای اسناد دستگاه های نظارتی به منظور اطمینان از تصدیق و مشاهده امضاهای صاحبان مجاز، می توانند از طریق نصب این نرم افزار، امضاهای انجام شده را بررسی کرده و تصدیق نمایند.

بدین منظور لازم است مراحل به ترتیب زیر انجام شود:

1- همانگونه که در ابتدای فیلم توضیح داده شد، کاربران دستگاه های نظارتی در سامانه گزارشات مدیریتی ، به کلیه پاکت های پیشنهادی بازگشائی شده دسترسی داشته و به منظور مشاهده و بررسی امضاهای دیجیتال پاکت ها، پس از دریافت فایل های اسناد پیشنهادی مناقصه گران، آنها را در سیستم خود ذخیره می نمایند.

2- پس از نصب و اجرای برنامه، فایل PDF مورد نظر را انتخاب کرده و پس از کلیک راست، از منوی نمایش داده شده گزینه، sign/verify انتخاب گردد.

3- سربرگ «بررسی امضاء» را انتخاب کنید.

4- امضاهای درج شده در اسناد، با نمایش پیغام های مناسب، بررسی و احراز می شود.

نکته مهم: احراز و تصدیق محتوای شکلی پاکت های پیشنهادی شرکت کنندگان که از طریق برنامه مذکور امضا شده اند، در سامانه گزارشات مدیریتی با دسترسی به اینترنت امکان پذیر می باشد.