ir
rss
calendar چهارشنبه، 23 خرداد ماه 1403
پارس نماد داده ها، خبرگزاری مناقصات و مزایدات کشور
خبرگزاری مناقصات و مزایدات کل کشور
پایگاه خبری پارس نماد داده ها
کد پارس نماد
15264
تاریخ شروع
1403/03/21
تاریخ درج آگهی
1403/03/21
عنوان آگهی
نخستین نشست شورای سیاستگذاری شانزدهمین رویداد بین المللی صنعت مالی ایران با حضور نمایندگان سازمان بورس و اوراق بهادار، بیمه مرکزی، بانک مرکزی و معاونت فناوری ریاست جمهوری به میزبانی وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد.

شرح آگهی

به گزارش پایگاه خبری پارس نماد داده ها، نخستین نشست شورای سیاستگذاری شانزدهمین رویداد بین المللی صنعت مالی ایران با حضور نمایندگان سازمان بورس و اوراق بهادار، بیمه مرکزی، بانک مرکزی و معاونت فناوری ریاست جمهوری به میزبانی وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد.


در این نشست تخصصی با بررسی آخرین اقدامات و برنامه ریزی های صورت گرفته برای برگزاری موثر شانزدهم رویداد بین المللی صنعت مالی کشور، نسبت به بررسی چالش های گذشته و رفع آنها و همچنین تخصیص برخی ضرورت ها و دستورالعمل ها به منظور ارتقای کمی و کیفی این دوره تاکید شد.

لزوم تشکیل دبیرخانه دائمی نمایشگاه صنعت مالی

در این جلسه مهدی محمدی رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت اقتصاد و رئیس شورای سیاستگذاری شانزدهمین رویداد صنعت مالی ایران با اشاره به لزوم برگزاری این رویداد همراستا با شعار سال برای این رویداد تاکید کرد: اهداف نمایشگاه صنعت مالی ایران باید به نحوی تعیین شود که با محوریت شعار سال و در راستای معرفی دستاوردهای صنعت مالی کشور به منظور تقویت صنایع تولیدی با مشارکت مردم باشد. وی اطلاع رسانی تخصصی و حرفه ای این رویداد از طریق رسانه های مرجع و ملی را ضروری دانست و گفت: موضوع برپایی دبیرخانه دائمی برای رویداد صنعت مالی ایران با توجه به اهمیت و لزوم تشکیل یک دبیرخانه دائمی جهت توسعه این رویداد میبایست با جدیت و رویکردی متفاوت دنبال گردد.

رویداد صنعت مالی، فرصتی مغتنم برای بازتاب دستاوردهای دولت سیزدهم

این مقام مسئول با اشاره به تغییرات در زمان برگزاری رویداد صنعت مالی در برخی از سال ها، و لزوم تثبیت زمان فعلی برای ادوار آتی این رویداد، جابجایی دولت در زمان برگزاری این رویداد را بسیار با اهمیت دانست و گفت: این رویداد می تواند بازتاب دهنده دستاوردهای دولت شهید رئیسی در طول سه سال گذشته در دولت جدید باشد؛ البته مشروط بر اینکه نسبت به پوشش خبری و رسانه ای این رویداد بویژه از طریق رسانه ملی و خبرگزاری ها و رسانه های رسمی داخلی و خارجی برنامه‌ریزی مناسبی شده باشد.

تمرکز شانزدهمین رویداد صنعت مالی بر ابعاد داخلی و خارجی اقتصاد کشور

در ادامه نیز صالح سپاسدار طهران مجری برگزاری رویداد شانزدهم صنعت مالی با ارائه گزارشی از دستاوردهای تحقق یافته از برگزاری رویدادهای موفق گذشته عنوان کرد:با توجه به شعار امسال مبنی بر جهش تولید با مشارکت مردمی و همچنین توفیقات دولت سیزدهم در حوزه بین المللی از جمله عضویت در گروه بریکس، تمرکز اصلی رویداد شانزدهم صنعت مالی نیز اشاعه و تقویت بسط این دو بُعد اصلی و موثر در تعامل با مشارکت کنندگان و بازدیدکنندگان نمایشگاه خواهد بود.

تشکیل کمیته علمی نمایشگاه برای نخستین بار

وی افزود: شکل گیری کمیته علمی با هدف ارتقا و هدایت جریان علمی و تخصصی برای اولین بار در ایران در دوره شانزدهم صورت پذیرفته است و در عین حال شرکت های دانش بنیان مالی و بیمه ای که با کاربرد تکنولوژی و مدل‌‏های کسب و کار نوآورانه در عرصه خدمات و سرویس‌‏های مالی و بیمه ای فعالیت می کنند حضور و ظهور همه جانبه ای خواهند داشت.

این کمیته متشکل از 30 عضو متخصص در حوزه های مالی، پولی و بانکی و بیمه ای و همچنین صاحبنظران اقتصادی و کسب و کارهای نوین است که بار علمی رویداد شانزدهم صنعت مالی ایران را غنی تر خواهند کرد.

لزوم تثبیت زمان نمایشگاه مالی

در این جلسه بر لزوم تثبیت تاریخ برگزاری رویداد صنعت مالی با مشارکت فعالان بازار سرمایه، بانک ها و شرکت های بیمه ای تاکید و در عین حال بر ضرورت اطلاع رسانی دستاوردهای این رویداد از طریق رسانه های رسمی و ملی کشور موافقت شد.

تمرکز بر شعار سال

بر اساس این گزارش تمرکز ویژه بر مردمی سازی و مشارکت حداکثری مردم در تولید از طریق تعامل صاحبان صنایع مولد کشور و سایر مشارکت کنندگان در رویداد شانزدهم صنعت مالی ایران و گفتمان سازی نیازهای صنایع تولیدی با هدف ارایه راه حل های کلیدی برای رفع چالش های کاهنده سودآوری شرکت ها از جمله محورهای اصلی برگزاری این رویداد از طریق نشست های جانبی با حضور کارشناسان و مسئولان دولتی و خصوصی است.

حضور 40 شرکت بیمه‌ای در نمایشگاه صنعت مالی

همچنین در ادامه نخستین جلسه شورای سیاستگذاری شانزدهمین نمایشگاه صنعت مالی محسن قلی پور مدیرکل روابط عمومی و نماینده بیمه مرکزی در شورا با تاکید بر لزوم توازن تخصیص فضای نمایشگاهی میان مشارکت کنندگان در سه حوزه بورس، بانک و بیمه تصریح کرد: با حضور 40 شرکت مختلف بیمه ای که بنا دارند بر روی کسب و کارهای فن آورانه خدمات خود را معرفی کنند به دنبال بهبود مستمر و خلاقیت موثر در رویداد های مهمی همچون فاینکس 2024 هستیم.

حضور همه جانبه دانش‌بنیان‌ها در شانزدهمین رویداد صنعت مالی

در این نشست عبدالمجید مرشدی، مدیرکل دفتر تامین مالی و سرمایه‌گذاری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری نیز با تاکید بر حضور همه جانبه شرکت های دانش بنیان در شانزدهمین رویداد صنعت مالی تهران عنوان کرد: در این رویداد علاوه بر معرفی کسب و کارهای فن آورانه در حوزه های کسب و کار نشست های تخصصی با محوریت بررسی موضوع دارایی های نامشهود، حسابرسی و ارایه راه حل برای چالش های فن آوری در کشور خواهیم داشت.

نیازها و ضرورت‌های نمایشگاه

همچنین محمد هادی سلیمی زاده، مدیرعامل شرکت اطلاع‌‌رسانی و آموزش بورس که به نمایندگی از سازمان بورس و اوراق بهادار در نخستین نشست شورای سیاست‌گذاری شانزدهمین نمایشگاه صنعت مالی کشور حضور داشت، با اشاره به برخی نیازها و ضرورت ها برای رویداد صنعت مالی، به ارائه برخی پیشنهادها در خصوص نحوه برگزاری این رویداد پرداخت.(تسنیم)

انتهای پیام/ خبرنگار پایگاه خبری پارس نماد

منبع
خبرنگار پارس نماد
آخرین اخبار
خلاصه آگهی کد پارس نماد تاریخ شروع وضعیت
1 دولت سیزدهم با این قیمت گوشت قرمز را تحویل گرفت و با این نرخ تحویل داد 15280 1403/03/23 new
2 محدودیت جدید برای ثبت نام محصولات سایپا 15279 1403/03/23 new
3 این خودروهای چینی دل اروپایی‌ها را بردند 15278 1403/03/23 new
4 دستور مهم صادر شد/ با گران فروشی موبایل وارداتی برخورد می‌شود 15277 1403/03/23 new
5 خداحافظی با موبایل شخصی در محیط کار / مهمترین ویژگی سیم کارت‌های سازمانی چیست؟ 15276 1403/03/23 new
6 بورس به تنظیمات کارخانه بازگشت / بورس رنگ قرمز گرفت 15275 1403/03/23 new
7 تصویبنامه درخصوص مجاز بودن سازمان حفاظت محیط زیست نسبت به مذاکره، پیش امضا و امضای موقت موافقتنامه بین دولت های عضو سازمان همکاری شانگ های در زمینه همکاری درخصوص حفاظت از محیط زیست 15274 1403/03/23 new
8 جزئیات طرح فروش فوق العاده و پیش فروش پژو ۲۰۷ دستی اعلام شد 15273 1403/03/22 new
9 خودرویی که 4 بار فروخته شد اما به مشتریان نرسید!/ زمان پایان چشم انتظاری بازار خودرو فرا رسید؟ 15272 1403/03/22 new
10 در خزانه جواهرات ملی به روی مردم باز شد/ این روزها به بازدید بروید 15271 1403/03/22 new